ه‍.ش. ۱۳۹۰ اسفند ۱۷, چهارشنبه

تزئین قند

برای نقاشی روی قند اول از همه باید رویال آیسینگ را درست کنید و بعد شروع کنید به نقاشی.
با یه دونه سفیده تخم مرغ اونقدر آیسینگ دارید که میتونید باهاش یک کیلو قند یا بیشتر را نقاشی کنید. پس 2 بسته قند حتما بخرید.اگه قندها کاملا برش مکعب مربع داشته باشه، خوب ظاهر کار قشنگتر میشه. قندهایی که من گرفتم انگار با دست خورد شده بود با اینکه بسته بندی کارخونه ای داشت و یک بسته از اونها هم مثله کله قند کوچولو بود که روی اونها را نمیشد خوب نقاشی کرد برای همین من فقط اکلیل بهشون زدم ولی بنظر خودم خیلی جالب شد و راحت تر هم بود.
بعد از اینکه قندها را جلوتون چیدید و رویال آیسینگ را درست کردید قبل از اینکه رنگشون کنید اول از همه باید قیف درست کنید. چون برای نقاشی روی قندها که خیلی ریزند با قیف و ماسوره نمیتونید اینکارو کنید و خیلی کثیف کاری میشه. حتی قیف یکبارمصرف هم اینجا بدرد نمیخوره چون اون هم زیادی بزرگه،پس باید با کاغذ روغنی قیف را درست کنید.
 
 برای درست کردن قیف کاغذی، ابتدا کاغذ روغنی را به شکل مربع ببرید و بعد از قطر نصفش کنید و بچینید و در واقع دو تا مثلث دارید که با هر کدوم یه قیف میسازیم. 7-8 تا از این مثلثها درست کنید. مثله عکس مثلث را رو به خودتون بگیرید و گوشه راست را به راس پائین برسونید و گوشه چپ را هم همینطور و به شکل قیف بپیچونیدش.
 
بعد که قیفها را آماده کردید. شروع به رنگ کردن رویال آیسینگ کنید.اینجا دو تا گزینه دارید یا اول چند تا کاسه بگذارید و داخل هر کدوم رویال بریزید و با خلال دندون به رنگهایی که نیاز دارید رنگشون کنید یا دونه دونه هر رنگ را بسازید. من پیشنهاد میکنم گزینه دوم را انتخاب کنید. چون رویال آیسینگ سریع خشک میشه و باید سرعت عمل داشته باشید. در ضمن شما نمیتونید همزمان روی یک قند با چند رنگ کار کنید. اول باید بگذارید رنگ اصلی خشک بشه بعد رنگ دوم را بزنید چون در غیراینصورت رنگها درهم میره. مثلا برای همین سبزه یا کفشدوزک اول رنگ پایه سبز یا قرمز را میزنیم بعد صبر میکنیم خشک بشه و بقیه اون را رنگ میکنیم. اینجوری هم نیست که صبر کنید بلکه تا میاد رنگ سبزه خشک بشه شما میرید سراغ رنگ کردن بدن زنبور یا کفشدوزک تا میاد اونا تموم بشه رنگ سبزه خشک شده. پس بهتره که هر رنگ را جدا درست کنید داخل قیف بریزید و رنگ کنید و بعد رنگ بعدی. یا از اول اگه همه را درست کردید روی تمام ظرفها را با دستمال مرطوب بپوشونید.
توی عکسها میبینید که رنگ قرمز حالت مخروط ایستاده و سخت فرم میگیره این نشون میده آیسینگ خیلی سفته پس با چند قطره آب شُل ترش کنید و میبینید که رنگ زرد کاملا روی قندها نشسته. از رنگها خیلی کم نگذارید هر چی رویال آیسینگ بیشتر روی قند بگذارید شفافیتش بیشتره و حالت سه بعدی میگیره.
برای گلبرگها سعی کنید با فاصله از هم هر گلبرگ را بگذارید چون آیسینگ کمی خودش را وِل میکنه پس فاصله ها کم کم پُر میشه ولی اگه کنار هم کنار هم گلبرگها را بگذارید همه داخل هم میره و به جای گلبرگ گل یه دایره بهتون میده.
 راستی یادم رفت بگم اینکار خیلی طول میکشه بیشتر از یکساعت و دو ساعت، پس یه شونصد کیلو صبر و حوصله هم یادتون نره. 
اگه نقاشی کردن براتون سخته میتونید سر کله قند کوچولوها رو داخل آیسینگ بزنید بعد داخل اکلیل و بگذارید خشک بشه.

بعد از اینکه قندها را رنگ کردید یک روز بگذارید تا کاملا خشک بشه.


0 نظرات:

ارسال یک نظر

Link Within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...